Posted in: Cinsel İsteksizlik, Cinsel Yaşam, İstek Arttırıcılar

Zevki Yarım Bırakmayın

İnsan hayatında cinselliğin önemli bir yeri bulunuyor. Ayrıca insanların hayattan zevk almalarını sağlayan en önemli unsurlar arasında da cinsel yaşam bulunuyor. Bu nedenle kişilerin cinsel yaşamlarının aktif olmaları büyük önem taşıyor. Cinsel yaşamda herhangi bir problem ile karşılaşılmaması için kişilerin bu konuda bilinçli hareket etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda cinsel sorunların da kişilerin hayatlarına önemli ölçüde zarar verdikleri biliniyor. Bu açıdan cinselliğin nasıl olması gerektiği konusunda kişilerin yeterli donanıma sahip olması gerekiyor. Diğer taratan cinsel problemleri olan kişilerin alacağı destek de cinsel yaşamları açısından büyük önem taşıyor.

Ön Sevişmenin İhmal Edilmesi

Cinsellik ilişki öncesi ön sevişmenin yapılması cinsellikten alınan hazzın artmasında önemli bir etken olarak görülüyor. Cinsellikten alınan zevkin yarım kalmaması açısından ön sevişmenin ihmal edilmemesi gerekiyor. Ayrıca ön sevişme yapmayan kadınların hem boşalma hem de orgazm sürelerinin uzadığı ortaya çıkıyor. Bu kapsamda kadınların kendilerinden önce boşalan partnerlerinin kendilerini iyi hissetmesi için de orgazm taklidi yaptıkları da görülüyor. Kadınlarda yaşanan bu durumun zamanla partnerine karşı bir soğukluk hissetmesinde etken rol oynadığı ortaya çıkıyor. Bu nedenle erkeklerin ön sevişme konusunda partnerlerini mutlu edecek hamleler yapmaları gerekiyor.

Sevişme Esnasında Yapılan Yanlışlıklar

Kişilerin partnerleri ile sevişirken başka şeyler ile uğraşmaları sevişmenin sağlıklı olmamasını sağlıyor. Örneğin kişilerin partnerleri ile sevişirken partnerlerinin gazete okuması ya da TV izlemesi yapılan en büyük yanlışlıklar arasında yer alıyor. Bu durum kadınların kendilerini iyi hissetmemelerine yol açtığı da ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu durumu yaşayan kadınların partnerlerini hissiz ve kaba bulmalarına da neden olduğu görülüyor. Sevişme esnasında erkeğin partnerini önemsemesi ve sevişmeyi istediğini kesinlikle hissettirmesi gerekiyor. Bu hususlar göz önüne alındığında erkeklerin sevişme esnasında doğru hamleler yapmalarının önemi de ortaya çıkıyor.

Erkeklerin Baskın Olma Arzusu

Erkeklerin cinsel ilişki ve sevişme esnasında baskın olma arzularının ön plana çıktığı görülüyor. Kadınların erkeklerin bu baskın olma arzusundan son derece rahatsız oldukları görülüyor. Bu durum kadınların cinsellikte yönlendirilmekten hoşlanmadıklarını da ortaya koyuyor. Erkeklerin partnerlerine karşı emrivaki hareketlerinden kaçınmaları cinsel yaşamdan alınan hazzın artmasında önemli bir etken olarak ortaya çıkıyor.

Aceleci Davranmak

Kadınların genel olarak cinsel yaşamda erkeklerin aceleci olmasından şikayet ettikleri ortaya çıkıyor. Kadınların cinsel ilişkiden daha çok dokunmanın kendilerine daha çok haz verdikleri ortaya çıkıyor. Bu konuda erkeklerin partnerleri ile cinsel ilişki esnasında aceleci davranmamaları büyük önem taşıyor. Bu açıdan cinsellikten alınan hazzın artmasında aceleci davranmamanın da son derece önemli olduğu görülüyor.

İletişimin Yanlış Kurulması

Cinsel yaşamda yapılan en büyük yanlışlar arasında iletişimin yanlış şekilde kurulması da yer alıyor. İletişim kurarken doğru kelimelerin seçilmesi gerekiyor. Ayrıca ilişki esnasında gereğinden fazla konuşmak ya da sessiz kalmak da cinsel ilişkiye zarar veren faktörler arasında gösteriliyor. Bu nedenle erkeklerin partnerlerine karşı iletişimde gereğinden fazla sessiz kalmamaları ve duygularını da fazla dışarı vuracak hareketlerden kaçınmaları gerekiyor.

Kadınların Sertlikten Hoşlandığını Düşünmek

Erkeklerin partnerleri ile ilişkisinde onların her zaman sertlikten hoşlandıklarını düşünmemeleri gerekiyor. Kadınların cinsel ilişkide romantizm faktörü ön plana çıktığından dolayı bu konuda erkeklerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerekiyor. Fakat erkeklerin yerine ve duruma göre de partnerlerinin isteğine göre sert olmaları konusunda da herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Prezervatif Kullanımı

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların ve gebeliğin önlenmesinde prezervatif kullanımı büyük önem taşıyor. Cinsel ilişki esnasında kadınların gebe kalma korkusunu önlemede de prezervatif kullanımı ön plana çıkıyor. Kadınların gebe kalma korkusu ile cinsel ilişkiye odaklanamadıkları görülüyor. Bu nedenle cinsel ilişki esnasında erkeklerin prezervatif kullanması cinsel ilişkiden alınan hazzın da artırılmasında aktif rol oynuyor.

Cinsel İlişkiyi Bırakmak

Kişiler açısından belli nedenler ile bırakılan cinsel ilişkinin pek çok zararı olduğu ortaya çıkıyor. Bu zararlar şunlardır:

  • Stres seviyesinin artması
  • Partnerden soğumak
  • Öz saygının kaybedilmesi
  • Psikolojik sorunların görülebilmesi
  • Erkeklerde prostat kanseri riskinin görülmesi
  • Cinsel güdülerin azalması

Bu faktörler göz önüne alındığında kişilerin cinsel yaşamlarını aktif tutmaları ve bu konuda doğru adımlar atmalarının önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir