Posted in: Cinsel İsteksizlik, Cinsel Yaşam, Genital Problemler, İstek Arttırıcılar

Kadınlarda Orgazmın Önemi

Orgazm; kadınlarda g noktası olarak bilinen uyarıcı noktaya penisin temas etmesi, bu noktaya yapılan baskı ve sürtünmeyle zevk hislerinin açığa çıkması ve kadınların boşalması kavramıdır. İki çeşit orgazm vardır ve kadınların alacakları haz bu iki orgazma göre dahi değişecektir. Ayrıca orgazm duygusunun sosyal, toplumsal, psikolojik ve ilişkiler açısından düzenleyici ile dengeleyici rolleri vardır. Kadınlarda orgazmın önemi cinsellikte oldukça ciddi bir yer kaplar. Cinsel sağlık ilaçları ile son yıllar da orgazm olamayan kadınlar için oldukça etkili ürünler geliştirilmiştir.

Hayatın birçok alanına ve insanı ilgilendiren hemen hemen her konuya temas eden orgazmla ilgili; neden önemli olduğu, yararları, orgazm duygusunun nasıl yaşanabileceği, orgazm olmak için yapmak gerekenleri öğrenerek kadınlar mutlu edilmelidir. Kadınlarda orgazmın önemi cinsel ilişkiden zevk alması için son derece yüksektir.

Kadınlarda Orgazm Neden Önemlidir?

Kadınlarda görülen orgazm duygusu yalnızca kadınlar açısından önemi olan bir duygu değildir. Kadının tatmin olması erkeği de mutlu ve bütün hissettireceği için çiftlerin iki tarafında da önemli bulunduğu aşikârdır.

Genel hatlarıyla kadınlarda orgazm duygusunun önemiyse:

  • Kadının ilişkide orgazm, yani tatmin olmasından dolayı başka partner arayışına gitmesi önlenir.
  • Vücutta mutluluk hormonları salgılanır. Mutluluk hormonları sayesinde hem cilt renk tonu eşitlenir hem de kadının her işi başarabileceğine olan inancı artar.
  • Kadınların erkeklere, erkeklerin de kadınlara haz kaynaklı olarak bağlanmaları sağlanır.
  • Erkeklerin varoluştan gelen güçlü olma, yetkin gelebilme ve başarma hisleri beslenir.
  • Cinsel hayat verimi, doyumu, huzur alınır.

Şeklindedir.

Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Kadınların orgazm olmaları ve orgazma dayalı olan önemli konularda yol kat etmeleri için öncelikle bu duygunun ne olduğunu ve nasıl his bıraktığını tanımaları gerekir. Orgazm, vajina içerisindeki bir noktanın gereğinden fazla zevk vermesiyle kadının boşalmaya gitmesidir. Ancak boşalmadan çok daha şiddetli, haz bakımından doyurucu, etkisi kat kat yüksek ve verimi fazla olan boşalmayla açıklanabilir.

Kadının yalnızca cinsellikte gerçekleşen penisin alınmasıyla değil de psikolojisinin de haz almaya istek duyduğu anlarda gerçekleşir. Yani psikolojisi hazır olmayan, kaygıları olan ve duygularını cinselliğe bırakamayan kadınlarda orgazm gözlemlenmeyebilir. Bayan azdırıcı krem denilen sağlık ürünleri kadınlar da orgazmı oldukça kolaylaştırır.

Bayan azdırıcılar

Kadınlarda Orgazm Olması İçin Yapılacaklar

Bir kadının orgazm olması için hem erkeğe hem de kadına düşen bazı görevler vardır. İlk olarak erkekler, yalnızca sevişme içerisinde haz almaya odaklanarak; kadının duygularını, isteklerini, yatakta geçirmek istedikleri zamanı ve buna benzer cinsel hiçbir etkileşimi yok saymamalıdır. Kadınların psikolojisinin hazır olmaması halinde haz içeren boşalmanın olmayacağı bilineceği için gönül alıcı ve kadının isteğini yükseltici sözler söylenebilir.

 Tüm bunların yanında kadın orgazm ve bayan azdırıcı damla gibi ilaç ve damlalarla da orgazma hazırlık sürdürülebilir. Yapılan ön hazırlıktan sonraysa rahatlıkla birliktelik için harekete geçilebilir ve kadınların yüksek hazlı, doyumu oldukça yüksek ve beklentilerin ötesinde boşalmaları mümkün olabilir.

Kadınlarda Orgazm İçin Kullanılması Gerekenler

Kadınların orgazma doğal yolların yanında bazı destek olan kimyasallarla da ulaşmaları, boşalma yaşamaları mümkündür. Çok sayıda sağlık ihtiyacının satıldığı, cinsel gereklerin bulunduğu ve kadınların orgazmına önem veren satış yerlerinde ilaçlar ve damlalar vardır. Kadınların sevişmeden hemen önce ilaçları almalarıyla vajina içi sinirler çok daha duyar kazanır. Sinir uçları hassas olan vajina, kendisine temas eden penisin tüm hareketlerini daha net algılar. Böylece uyarılacak asıl alan g noktası olmasına karşın vajinanın her alanı g noktası gibi hisler uyandırır. Böylece orgazmı birden çok yaşayabilecek kadınlar, boşalmanın faydalarını daha çok, net ve eksiksiz görebilir.

Kadınlarda Orgazm Hakkında Bilmek Gerekenler

Bazı kadınlar orgazm hissini hiç yaşamadan cinselliklerini istemese de sürdürebilirler. Ancak bu durum hiçbir zaman orgazm olunmayacağı anlamına gelmemelidir. Ne kadar ilaç veya damla denense dahi alınacak doyum verimine gidemeyen kadınların cinsel terapiste gitmeleri ve bu durumun temelinde yatan sorunu bulup çözerek orgazm olmaları gerekir. Çünkü kadınların boşalması hayatın kaçınılmaz bir kanunudur ve istenen verimlere, hayatın her alanına yetişmek için bu duyguyu tatmaya da ihtiyaç vardır.

Cinsel terapistin yönergelerine uyularak, gerekirse partnere orgazm olunmadığı anlatılarak gerçek boşalma duygusunun öğrenilmesi sağlanmalıdır. Bunun yanında orgazmın bir türü vajina içi bir türü de vajina dışı orgazmdır. Cinsellikte en fazla vajina içi orgazm beklenirken dış şekilde olana ulaşmak pek mümkündür. Kadınların kendilerini keşfetmek için deneme yapması, cinsel terapistlerinden de öğrenecekleri üzere vajina dışını doğru uyarmaları halinde dış orgazma çok basit şekilde rahatça ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir