Posted in: Cinsel İsteksizlik, Cinsel Yaşam, Genital Problemler, İstek Arttırıcılar

Kadınlar Nasıl Orgazm Olur

Orgazm, cinsel uyarı ve zevkin en tepe noktası olarak bilinir. Fizyolojik tanımı ise beynin cinsel uyarıyı yoğun bir şekilde alması ve genital organların da bu uyarıya eş zamanlı olarak yanıt vermesi durumudur. Kadınlar nasıl orgazm olur konusu önemli bir konudur. Çünkü genel de kadınlar partnerlerini zor durumda bırakmamak adına orgazm taklidi yaparlar fakat olmazlar. Kadın cinsel sağlık bilgileri için sitemizi hemen incele konu hakkında detaylı bilgiler için devamını oku.

Kadınlarda Orgazm Nasıl Oluşur? 

Bu sorunun cevabı oldukça zordur. Orgazm, tarif edilebilen bir durum değildir daha çok yaşanan güzel bir histir. Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi haz ile beraber genital organlara yoğun miktarda kan akışı olur. Bununla beraber klitoriste sertleşme ve vajinal nemlenme gerçekleşir.

Beyine yoğun bir şekilde cinsel uyaran gider. Bu uyaranlar vücutta ve genital organlarda yanıta sebep olur. Böylelikle orgazm gerçekleşir. Kadınlarda orgazm dokunsal, görsel ve işitsel uyaranlarla olabilir.

Orgazm cinsel birleşme olsun ya da olmasın ruh ve beden ikilisinin haz alması durumudur. Erkeklerde orgazm sonucu meni ile beraber sperm çıkışı olur. Bu durum gebelik için mutlaka gereklidir. Fakat kadınlarda gebelik için orgazm olunması şart değildir. Son zamanlarda yapılan klinik çalışmalarda ise ilişki esnasında kadın orgazm olduğu zaman kasılmalarla beraber spermlerin fallop tüplerine geçişi kolaylaşır. Bayan azdırıcı damla tarzı ürünler bu süreci kolaylaştırır. Şiddetli ve daha çabuk orgazm yaşanmasını sağlar.

Klitoral Ve Vajinal Orgazm Nedir?

Kadın orgazmı, genital ve genital olmayan bölgelerin cinsel uyarımı ile tetiklenir. Orgazm için bilinçli olma durumu şart değil. Uyku esnasında bile kadınlar orgazm olabilirler. Kadınlarda cinsel ilişkinin başlaması içsel arzu ile başlar. Fakat partnerinin fiziksel uyarısı ve duygusal ilgisi ile de tetiklenebilir.

Arzu ve istek uyarılma orgazmını sağlayan en önemli etkenler arasındadır. Kadınların vücudunda çok fazla erojen bölge vardır. Bununla beraber kadınlar için orgazm çeşitleri vardır. Bunlar vajinal ve klitoral orgazmlar olarak iki şekilde ayrılır. Embriyolojik duruma baktığımız zaman erkekteki penisin karşılığı kadınlarda klitoris olarak geçer. Kadının primer cinsel haz bölgesi klitoris olarak bilinir.

Klitoris sinir lif ve kılcal kan damarları bakımından zengin bir bölgedir. Böylelikle klitoris orgazmın kilit noktasıdır. Kadın cinselliğinin en önemli noktası klitoristir. Klitoris, kadın cinselliğinin beyinden sonraki asıl merkezidir. Vajinal orgazm, klitoral orgazmın devamıdır. Cinsel ilişkide esnasında G bölgesine yapılan basınç ile yaşanan orgazm vajinal orgazm olarak adlandırılır. Vajinal orgazmda uzun süreli cinsel haz yaşanır.

Vajinal Orgazma Ulaşmanın Yolları Nelerdir?

Cinsel ilişki esnasında vajinal duyarlılığı artıracak bir çok farklı yöntem vardır. Davranış değişiklikleri ve cerrahi müdahaleler ile vajinal orgazma ulaşma kolaylaşır. Davranış değişikliklerinde kadın, klitoral uyaran ile orgazma ulaşıyorsa ve bu durumu alışkanlık haline getirdiyse kısa zaman içerisinde bu durumu bırakmalıdır. Cinsel ilişkide vajinal uyaranla ile beraber klitorisin de uyarılması ilk baş kabul edilebilir. Fakat orgazma ulaşılacağı zaman vajinal uyaranın sürekli devam etmesi sonucu vajinal orgazma ulaşılabilir. Vajina girişi ve diğer ön duvarı ise en duyarlı bölge olarak geçer.

Cinsel ilişkide bu bölgeye temasın artırılması vajinal orgazma daha kolay ulaştırır. Bu durumda izlenecek kolay yollar vardır. En çok başvurulan yol kadının bel altına yastık koyulmasıdır. Diğer önemli konu vajinal ıslaklıktır. Ön sevişme yeterli olduğu zaman ve ıslanmada sıkıntı olmadığında birleşme esnasında vajinal uyarı daha etkili olacaktır. Bu durum cinsel hazzı arttıracaktır ve böylelikle vajinal orgazm kolaylaşacaktır. Çiftler ilişki esnasında kuruluk hissediyorlarsa isteklerine bağlı olarak kayganlaştırıcı kullanabilirler.

Kadınlar Her Cinsel İlişkide Vajinal Orgazm Olur Mu?

Kadınlar her cinsel ilişkide vajinal orgazm olacak diye bir şart yoktur. Klitoral orgazmı yaşayıp vajinal orgazmı deneyimlememiş birçok kadın vardır. Bu durumun orgazm bozukluk olarak değerlendirilmesi doğru değildir. Farklı bir tartışma konusudur.

Orgazmın Faydaları Nelerdir?

Kadınlarda orgazmın pek çok faydası mevcuttur. Orgazm bedensel ve psikolojik bir rahatlama sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir, stresi azaltır ve uyku problemlerini ortadan kaldırır. Ağrı eşiğini yükseltir ve cildi güzelleştirir. Serotonin hormonunu arttırır ve buna bağlı olarak kadınların daha mutlu hissetmesini sağlar.

Kadınların Orgazm Olamama Sorunu Nedir?

Cinsel ilişkide kadınların orgazm olması en doğal haklarından birisidir. Kadınlar ilişkiye odaklanıp cinsel korkularından kurtulursa zevk alır. Orgazm, duyguların katıldığı ve vajinal kaslara ruhun eşlik ettiği tutkulu bir andır. Kadınların orgazm olamaması cinsel bir korkudan kaynaklıdır. Bu korkularından kurtulamayan ve cinsellikte seyirci rolünü üstlenip ana odaklanamayan kadın orgazm yaşamayabilir. Kadınlar korkularından sıyrılıp, partneri ile karşılıklı olan iletişimi ile orgazm olabilir.

Referans Site: https://www.eczanecimm.com//sitemap.xml

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir