Posted in: blog, Genel

Geciktirici ürünlerin etkileri ve kullanımı

Geciktirici ürünlerin doğru kullanımında cinsel ilişkinizin başlangıç ile boşalma arasında ki süreyi uzatması tek vaat ettiği etkidir. Erken boşalma sorunu olan bireyler, sağlıklı ancak uzun cinsel ilişki isteyen bireyler ve ereksiyon sorunu yaşayan bayanlar ile birlikte olan erkeklerin kullandığı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Geciktirici ürünlerin etkileri ve kullanımı hakkında bilgiler.

Geciktiricilerin Türkiye de ki kullanım şekli geciktiricili prezervatif, geciktirici sprey, geciktirici krem ve geciktirici tablet olmak üzere genel olarak dörde ayrılır ve her birinin kullanım farklılığı mevcuttur.

Kullandığınız geciktirici çoğunluk gibi geciktiricili prezervatif ise bu tür ürünlerin yanında başka herhangi bir geciktirici kullanmayınız. Çünkü geciktiriciler içeriğinde düşük dozda kendilerine münhasır şekilde uyuşturucu bulundurmaktadır. Bu biyolojik uyuşturucular sağlıklı bireylerde ve erken boşalma sorunu yaşayan bireylerde olumlu etki yaparak cinsel ilişkinin süresini arttırmaktadır. Ancak fazla dozda kullanıldığında bu uyuşturucuların deri altında fazla birikmesi ile beraber sertleşme sorunu çıkmaktadır.

Geciktirici Ürün Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kullandığınız ürün sprey ya da krem ise dikkate etmeniz gereken en önemli özellik bu ürünün dozajı, teninizin yani penisinizin temizliği ve ürünün homojen şekilde kullanılmasıdır. Ürünün dozajı çok önemlidir çünkü sprey ve kremlerde genel olarak kullanırken en fazla yapılan hata ürünün dozajını ayarlayamamaktan kaynaklanmakta olup ciddi performans sıkıntıları yaşanabilmektedir. Ayrıca geciktiricili krem ya da sprey kullanıcısı iseniz kesinlikle temiz tene ürünü uygulamalısınız.

Bu tür ürünler dermatolojik ürünler olup derinin altına gözeneklerden nüfuz etmesi gerekmektedir ancak kirli ten de gözeneklerin kapalı olacağından bu pek mümkün değildir. Kullandığınız ürün sprey ya da krem ise cinsel ilişkiden 15 dakika önce kullanmanız gerekir.

Kullanırken bütün penise eşit seviye de yani homojen şekilde sürerek kullanmanız gerekmektedir. Her cinsel ilişki de geciktiricileri yenilememeniz gerekmektedir ve etkileri üründen ürüne değişmekle beraber ortalama 12 saat ile 24 saat arasındadır.

Kullandığınız ürün vega 100 mg geciktirici tablet ise bir adet tok karna yutarak kullanımını sağlayabilirsiniz. Cinsel ilişkiden 1 saat önce almanız gerekmektedir ve genel olarak 12 saat ile 24 saat etkisi görülmektedir. Kullanımı en kolay ürün geciktirici tabletlerdir.