Posted in: blog, Genel

Geciktirici ürünlerin etkileri ve kullanımı

Geciktirici ürünlerin doğru kullanımında cinsel ilişkinizin başlangıç ile boşalma arasında ki süreyi uzatması tek vaat ettiği etkidir. Erken boşalma sorunu olan bireyler, sağlıklı ancak uzun cinsel ilişki isteyen bireyler ve ereksiyon sorunu yaşayan bayanlar ile birlikte olan erkeklerin kullandığı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Geciktirici ürünlerin etkileri ve kullanımı hakkında bilgiler.

Geciktiricilerin Türkiye de ki kullanım şekli geciktiricili prezervatif, geciktirici sprey, geciktirici krem ve geciktirici tablet olmak üzere genel olarak dörde ayrılır ve her birinin kullanım farklılığı mevcuttur.

Kullandığınız geciktirici çoğunluk gibi geciktiricili prezervatif ise bu tür ürünlerin yanında başka herhangi bir geciktirici kullanmayınız. Çünkü geciktiriciler içeriğinde düşük dozda kendilerine münhasır şekilde uyuşturucu bulundurmaktadır. Bu biyolojik uyuşturucular sağlıklı bireylerde ve erken boşalma sorunu yaşayan bireylerde olumlu etki yaparak cinsel ilişkinin süresini arttırmaktadır. Ancak fazla dozda kullanıldığında bu uyuşturucuların deri altında fazla birikmesi ile beraber sertleşme sorunu çıkmaktadır.