Posted in: Cinsel Yaşam

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisi , Cinsel ilişki, kadın ve erkek arasındaki uyumu doğrudan etkileyen bir durum olduğundan dolayı, her iki taraf da cinsel ilişki esnasında sağlıklı ve başarılı olmak istemektedir. Cinsel ilişki esnasında erkeklerin yaşadığı en büyük problem erken boşalmadır. Sağlıklı ve tatmin edici bir ilişki geçirebilmek amacıyla karşı tarafı mutlu edebilmek çok önemlidir. Erken boşalma sorununda, kadının cinsel anlamda zevk almasına müsade edilmediği için büyük bir sorun olmaktadır. Bu sorun kadın-erkek ilişkilerinde çok büyük bir sorundur. Hatta ve hatta bu sebepten ötürü son bulan evlilikler de olmaktadır.

Bu problem her yaşta ve her kişide ortaya çıkabilecek cinsten bir problemdir. Genel olarak sistemi kontrol edememekten kaynaklanır. İnsanlar eğer düzenli bir cinsel hayat içerisinde iseler, 1 aylık bir süre içinde erken boşalma durumunu yenmek zorundadırlar. Eğer bu 1 aylık süre içinde bu durum aşılamıyorsa, tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır. Çünkü cinsel anlamda ilk ilişki yaşayan insanlarda heyecan ve benzeri durumlardan dolayı erken boşalma olabilir. Ama bu durum süreklilik arz ediyorsa, ciddi bir sorundur ve tedavisi en kısa sürede yapılmalıdır. Aynı zamanda erken boşalma sorunu var diyebilmemiz için cinsel bir ilişki düzeni şarttır. Yani kişilerin mastürbasyon yaşamlarına bakarak erken boşalma sorunu vardır diyemeyiz.

Erken boşalma tedavisi için en sık kullanılan yöntemlerin başında ağızdan alınan ilaçlar gelmektedir. Geciktirici ürünler olarak adlandırılan bu ürünler, tablet şeklinde kullanılmaktadır ve genel olarak başarılı bir etki yaratmaktadır. İlaçların kullanılmasının ardından yaklaşık 5-10 gün içerisinde sonuç almaya başlarsınız. İlaçların kullanıldığı ilk haftalarda yorgunluk, bulantı, terleme gibi sorunlar ortaya çıkabilir ve genel olarak bu durumlar normal karşılanır. Kullanımdan sonraki 3-4 hafta içerisinde bu yan etkiler de azalarak ortadan kaybolmaktadır.

Tedavilerin genel olarak bilinen tek olumsuz yönü de budur. Bunun yanı sıra kişilerin sağlık açısından çeşitli sorunları var ise, bu ilaçlar kesinlikle doktor kontrolünde alınmalıdır. Sürekli olarak kullanılan başka ilaçlar da varsa, doktor kontrolüne başvurulmalıdır. Örneğin bir kalp ilacı kullanan birinin, geciktirici ürünleri sürekli olarak kullanması daha ciddi yan etkiler doğurabilir.

Tedavi de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yüzden bu süreç içerisinde doktor kontrolleri çok önemlidir. Onaylanmayan cinsel ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra antidepresan ilaçlar da erken boşalma sorununa önemli çözümler getirebilmektedir. Bu ilaçların kullanımı da kişilerin erken boşalmasını önleyebilir.

Erken boşalma konusunda uygulanan bir diğer yöntem de lokal anestezik krem ve spreylerin kullanımıdır. Bu krem ve spreyler ilişki öncesinde penise sürülerek kullanılır. İlaçlar peniste bir duyu kaybına yol açarak erken boşalmayı önler. Ağızdan alınan ilaçlardan sonra, bu yöntem de çok sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Erken boşalmadaki tüm ilaç tedavileri esnasında çok dikkat etmek gerekmektedir. Doktor ve uzman bir kişinin görüşü alınmadan hareket edilmemelidir. Aksi taktirde sağlığınıza kısmi zararlar verebilirsiniz.

Erken boşalma durumlarında ilaç tedavisinin yanı sıra psikolojik tedavinin önemi de büyüktür. Çünkü, erken boşalma sorununun büyük bir çoğunluğu psikolojik kaynaklı da olabilmektedir. İlişki konusundaki acemilik, korku, stres ya da partneriyle anlaşamama gibi sorunlar da erken boşalmaya yol açabilir.

Bu noktada özellikle stres ve heyecan durumuyla baş edebilmek çok önemlidir. Bu konudaki uzman kişilerden psikolojik olarak bir destek alabilir, stres ve heyecanınızı yenebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki, erken boşalma da sağlık ile alakalı bir sorundur ve ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bireylerin bu bilinçle hareket etmesi ve öncelikle kendilerinde bu hastalığın var olduğuna inanmaları gerekmektedir. Ardından da saydığımız tedavi yöntemlerini deneyebilirler.

Erken Boşalma Nasıl Düzelir

Birçok erkeğin genel olarak en büyük cinsel sorunu erken boşalma olarak bilinmektedir. Erkeğin erken boşalma sorunu sadece kendisini değil kadınları da mutsuz etmektedir. Özellikle bu sorun ülkemiz genelinde oldukça yaygındır. Erkek cinsel ilişki sırasında boşaldığı takdirde tekrar birliktelik yaşamaz bir isteksizlik oluşur. Ancak kadın boşaldıktan sonra erkeğin aksine ilişkiye devam edebilmektedir.

Erkeğin cinsel birleşme sırasında ki tek dezavantajı da erken boşalmadır. Erkeklerin boşalma sürelerini kontrol etmeleri demek partnerlerini mutlu etmek anlamına gelmektedir. İki tarafında mutlu olabilmesi için bu sürenin en az 10 dakika olması gerekmektedir. Erken boşalma sorunu erkeğin fazlasıyla canını sıkmakla birlikte erkeğin kendisini yetersiz hissetmesine yol açmaktadır.

Bu durumlarda karşı taraf cinsel birleşme istememekle birlikte bu konudan da bir hayli uzaklaşmaktadır. Erkekte ise erken boşalma sonucu yetersiz hissetmeye başlayınca sertleşme gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Erken boşalmanın en büyük nedenlerinden birisi de çocuk yaşta yapılan yanlış mastürbasyonlar olarak bilinmektedir.

Bazı erkeklerde erken boşalma sorunu olmadığı ancak belirli bir yaştan sonra ortaya çıktığı görülmektedir. Bunun sebebi ise aslında onlarda da erken boşalma vardır ama ilk boşalmadan sonra ikinci ilişki sırasında geç geldikleri için bunun farkında değillerdir. Erken boşalmanın birçok nedeni bulunmaktadır. Fakat acil bir şekilde geciktirici vega hap yöntemleri ile çözüm sağlanması gerekmektedir.

 Gençlik yıllarında yakalanamadan ve hızlı bir şekilde yapılarak haz alınan mastürbasyonlar erken boşalmaya neden olan sorunlardan birisidir. Gençken arka arkaya yapılan mastürbasyonlar farkında olmadan erken boşalma gibi bir sorunu sizlere getirmektedir. Cinsel açıdan daha önce hiç birliktelik yaşamamış ve bu açıdan aile baskısı ile büyümüş ve daha önce mastürbasyon yapmamış erkelerde de erken boşalma görülmektedir.

Çabuk Boşalma Çözüm

Karşı cinse aşırı ilgi alaka sevgi gösterisi de heyecana yol açıp erken boşalmanıza neden olmaktadır. Belirli bir süre cinsel birleşmeye ara verdikten sonra tekrar cinsel birliktelik yaşadınız zaman uzun zaman yaşadığınız bir nevi perhiz sonucu da erken boşalma sorunu yaşanabilmektedir. Erkeklerin bu konuda tercih ettiği popüler yöntemlerden biri geciktirici hap ürünüdür. İlk seferde etki vermesi ile bilinmektedir.

Yaşadığınız ilişkiler para karşılığı ve sadece sizin haz almanız üzerine kurulan bir ilişki ise yine amaç boşalmak olduğu için erken boşalırsınız. Erken boşalma sorunu olan erkekler bu durumu öncelikle kendileri çözmeye çalışmaktadır. Ancak en doğru sonucu yine uzman muayenesinde alacaklardır. Erken boşalma sorununu kendisi çözmeye çalışan erkek bu konuda başarısız olunca bu sefer sertleşme sorunu da ortaya çıkıyor. Erken boşalma sorunun kontrol ile çözebilmekte mümkündür. Nasıl ki yemek yemeyi bir düzene koyabiliyorsanız bu sorunu da kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Erkek önce bu sorunu çözmek için geciktirici krem veya prezervatif gibi yolları denemektedir. Bunlardan bir verim alamayınca doktor tavsiyesi ile antidepresan türü bir takım ilaçlar kullanmaya başlanır ve sonuç olumsuz olunca da maalesef erkek çökmeye başlar. Bu konuda yapılacak son çareniz terapi olarak bu konunun kesin çözümü olarak bilinir. Erken boşalma tedavisi için geciktirici ürünlerden mutlaka yararlanın.

Bu tedavi bilgilendirme, telkin ve eğitim egzersizlerinden oluşmaktadır. Bu tedavi sayesinde kişi bilinçaltındaki korkuları ve kaygıları yok etmektedir. Kişi bu tedavi sayesinde konuya odaklanma ve konsantrasyon gibi sorunları aşmaktadır. Egzersizleri düzgün bir şekilde uygulamanız halinde ve eğitim kurallarına bağlı kalırsanız eğer boşalma sürenizi kontrol etmeye başlayarak bu sorunu yavaş yavaş aşmaya başlayabilirsiniz.

Bu sayede artık kalıcı olarak kontrol mekanizmasını öğrenmiş olursunuz. Bu kısımdan sonra da kendinizi çok rahat bir şekilde kontrol ederek partnerizi memnun edebilirsiniz. Bilindiği gibi bazı evliliklerin bitme sebebi erkeğin istikrarsız olması ve erken boşalmasından kaynaklıdır. Erkek partnerini mutlu ettiği sürece kendisi de mutlu olur. Erken boşalma tedavisi için sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir